© 2017 ДП «НАЕК «Енергоатом»

Усі права захищенні

ЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА

ДП «НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ»

Юрій Недашковський
Президент ДП «НАЕК «Енергоатом»

Шановні колеги, партнери, друзі

У 2016 році Енергоатом відзначив своє 20-річчя. Сьогодні Енергоатом – найбільший в Україні виробник електроенергії та одна з провідних компаній в галузі ядерної енергетики в світі. Це дозволяє нам із впевненістю дивитись у майбутнє та водночас покладає на нас високу відповідальність перед суспільством.


Зараз ми знаходимось на шляху вдосконалення та розвитку. Ми визначили для себе пріоритети: забезпечення найвищого рівня безпеки АЕС, надійне постачання електроенергії, зміцнення енергетичної незалежності нашої держави, відкритість та підзвітність перед українським суспільством, а також внесок у соціальний та економічний розвиток України. Ми віримо, що кожен крок на нашому шляху сприятиме досягненню спільної мети – побудувати незалежну та заможну державу.


У жодній іншій галузі особиста відповідальність кожного працівника за долю спільної справи не має такого великого значення, як в атомній енергетиці. Тому ми робимо все від нас залежне аби забезпечити високий рівень ядерної, радіаційної, екологічної та експлуатаційної безпеки АЕС відповідно до вимог міжнародних та національних стандартів. Надійність українських АЕС підтверджена позитивними висновками безпрецедентної комплексної перевірки безпеки в рамках спільного проекту Україна – Європейська комісія – МАГАТЕ на кожному з 15-ти діючих енергоблоків.


Енергоатом виконує Комплексну (зведену) програму підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України. Фінансування здійснюється за рахунок коштів Енергоатома, включених до тарифу на електроенергію, а також кредиту ЄБРР і Євратому на суму 600 млн євро (30% загальної вартості). Для нас процес підвищення безпеки є безперервним. Ми постійно здобуваємо новий досвід експлуатації, проводимо поглиблені дослідження безпеки, вводимо в дію нові нормативні документи, розвиваємо науково-технічну підтримку.


ДП «НАЕК «Енергоатом» належить до підприємств, які мають стратегічне значення для економіки нашої країни. Адже частка електроенергії АЕС у загальному виробництві перевищує 50%. Тож зміцнення енергетичної безпеки України є одним з пріоритетних завдань Енергоатома. Ключовим успіхом у цьому напрямку для нас стала диверсифікація джерел постачання свіжого ядерного палива для українських АЕС, що дало змогу подолати історичну залежність української атомної генерації від російського ядерного палива. Паралельно з кваліфікацією ядерного палива Westinghouse, понад десятиріччя тривала робота над іншим проектом, що має остаточно знищити залежність українських АЕС від РФ. І нарешті, після проходження всіх законодавчо та нормативно ередбачених процедур, 6 липня 2017 року НАЕК «Енергоатом» отримав ліцензію Держатом-регулювання на будівництво та введення в експлуатацію Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.


Не менш актуальними для нас є такі завдання, як реформування Компанії з метою ефективної роботи на ринку електроенергії, модернізація електроенергетичної інфраструктури, імплементація Третього енергетичного пакету. Всім цим цілям органічно відповідає один із найперспективніших проектів в енергетичній галузі держави. Він схвалений урядом України і має влучну назву «Енергетичний міст «Україна–Європейський Союз». Реалізація цього проекту не лише забезпечить збільшення експорту електроенергії з України, але й дозволить залучити кошти на добудову енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС.


Аналіз подій як на українських АЕС, так і в усьому світі демонструє зростаючу роль людського фактору, що робить питання управління персоналом ще одним з ключових аспектів для вдосконалення. Енергоатом не лише розширює спектр програм навчання та підвищення кваліфікації своїх працівників, але і реалізує освітні проекти, спрямовані на залучення прогресивної молоді до вибору технічних спеціальностей, готуючи кваліфікованих інноваційних фахівців для галузі.


Безумовним пріоритетом Енергоатома є екологічна безпека, охорона навколишнього середовища, здоров'я населення та персоналу. Енергоатом забезпечує стале та безпечне функціонування атомних електростанцій України відповідно до принципів європейського та вітчизняного екологічного законодавства. За 20 років роботи українських АЕС не відбулося жодного інциденту щодо радіаційного забруднення довкілля та перевищення доз опромінення персоналу Компанії чи населення. Це свідчить про те, що Енергоатом докладає максимум зусиль для досягнення головної мети – створювати безпечну і чисту енергію майбутнього.


З метою підвищення ефективності управління компанією з 2013 року розпочато підготовку Енергоатома до корпоратизації – перетворення унітарного підприємства на сучасну компанію з ефективною системою корпоративного управління. Ми сподіваємося, що це створить сприятливі умови для залучення інвестицій та вдосконалить систему управління державними активами стратегічного призначення.


Дотримуючись принципів етичного та відповідального бізнесу, Енергоатом відкрито інформує всі зацікавлені сторони про свою діяльність. У 2015 році ДП «НАЕК «Енергоатом» стало першим державним підприємством, яке затвердило антикорупційну програму. Першими серед державних компаній ми впровадили електронну систему закупівель. Ще одним підтвердженням нашої відкритості є цей звіт, підготовлений відповідно до міжнародних стандартів нефінансової звітності. Ми підтримуємо 17 Цілей сталого розвитку ООН та докладаємо значних зусиль до максимального збільшення внеску Компанії в сталий розвиток української економіки та українського суспільства.